Diez Cuerdas

Violin & Guitar

Diez Cuerdas to zespół instrumentalny założony w 2014 roku przez skrzypka Grzegorza Wojtasika oraz gitarzystę Jana Kudełkę, absolwentów Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, a przede wszystkim pasjonatów klasycznej muzyki kameralnej, którzy na dziesięciu strunach przenoszą słuchaczy w świat piękna i niezwykłych emocji muzyki Bacha, Paganiniego, Bartoka czy Piazzollii.

Grzegorz Wojtasik kształcił się w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie skrzypiec prof. Rolanda Orlika. Jest laureatem Nagrody Specjalnej na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej “Wokół Vivaldiego” w Krakowie. Współpracował z takimi orkiestrami jak: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach i AUKSO kameralna orkiestra miasta Tychy. Uczestnik kursów muzycznych w Łańcucie i Żaganiu. Od 2013 r. zatrudniony na stanowisku skrzypka w Zespole Pieśni i Tańca “Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Jan Kudełka ukończył z wyróżnieniem katowicką Akademię Muzyczną w klasie prof. Aliny Gruszki. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych, z czego najważniejsze są pierwsze nagrody na konkursach w Austrii, Grecji i Chorwacji. Jako solista i kameralista koncertował w wielu krajach Europy (Włochy, Anglia, Dania, Szwecja, Słowacja, Czechy, Węgry). Na co dzień uczy gitary w Szkole Muzycznej w Rudzie Śląskiej, a od 2014 roku jest także pedagogiem swojej macierzystej uczelni.

Diez Cuerdas – repertuar:

N. Paganini – Sonata Concertata
B. Bartok – Tańce Rumuńskie
P. Sarasate – Melodie cygańskie
A. Piazzolla – Historia Tanga
A. Ourkouzounov – Sonatina Bulgarica
M. de Falla – Taniec hiszpański nr 5
F. Kreisler – Schön Rosmarin

Diez Cuerdas Bartok

Potrzebujesz wyceny?

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ

Share:
Copyright © 2018 - Jankudelka.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja Lightowo.com